Haberler

Şükran Öney Anaokulu yeni kayıt dönemi başlıyor!

Şükran Öney Anaokulu 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı kayıtlarımız 1 Temmuz Pazartesi günü yapılacaktır. 

Devamı

Şükran Öney Anaokulu olarak İlimiz Düzce'yi Tanıyoruz!

5C Kır Çiçekleri Sınıfımız ile İlimiz Düzce'yi Tanıyoruz Projesi kapsamında sınıf öğretmenleri Hayrunnisa Altun öğretmenimizin aile köy evine misafir oldular. Burada değirmeni keşfederek mısırların bu değirmende nasıl öğütüldüğünü öğrendiler. Ardından fındık bahçesini ziyaret ettiler. Fındıkların nasıl yetiştiğine yönelik bilgiler edindiler. Güzel bir piknik ile gezilerine devam eden öğrencilerimiz, kırlarda koşup doyasıya oynadılar. Öğrencilerimizi çok güzel ağırlayan Hayrunnisa Öğretmenimiz ve ailesine teşekkür ediyoruz.

Devamı

Şükran Öney Anaokulu olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında birbirinden eğlenceli etkinliklerle dolu şenlik haftamızı keyifle tamamladık.

Şükran Öney Anaokulu olarak öğrencilerimiz için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında eğlenceli etkinliklerin yer aldığı şenliğimizi gerçekleştirdik. Programda yer alan etkinlikleri 1 hafta boyunca uygulayarak öğrencilerimize unutulmaz bir bayram yaşattık.

Devamı

Şükran Öney Anaokulu olarak Düzce Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile yapılan Türkiye’nin 7. Bilim Merkezi’ne gezi düzenledik.

Şükran Öney Anaokulu olarak Düzce Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile yapılan Türkiye’nin 7. Bilim Merkezi’ne gezi düzenlendi. Motor Ustası Murat Çetin’in hurda atıklardan yaptığı robotlar büyük ilgi gördü. Hurda atıkların sanat eserine dönüşme hikayesini anlatan Murat Çetin 2019 yılından itibaren birbirinden farklı tasarımlar yaptığını anlatarak şunları söyledi: “Bu hikaye 2012 yılında Düzce’ye gelerek bir yapı markette çalışırken motor ustası ile tanışmam ve ardından onun yanına çırak olarak girmem ile başladı. 2019 yılından itibaren de çalışmakta olduğum bu işyerinde hurda otomobil parçalarını bir araya getirmeye başladım. Daha önce sanayide çalışmamıştım. Bu işe kaynak yapmayı öğrenmek amacıyla başladım. Hurda otomobil parçalarını birleştirerek yaptığım küçük objeler zamanla büyüdü. İnsanların tepkisi ve ilgisi de yoğun olunca bunları geliştirdim. Şu an gördüğünüz bu eserler de gelişmeye devam etmektedir.  Küçük Sanayi Sitesi’nde onarım yaptığımız araçlardan ömrünü tamamlamış çıkan parçaları tasnif ederek nasıl bir tasarım yapacağımı düşünüyorum. Bu zihnimdeki tasarım aşaması ve tasnif yaklaşık 4-5 ay sürüyor. Tasnifi tamamladıktan sonra hurdaları bir araya getirip eseri ortaya çıkarıyorum. Bu eserleri oluşturan parçalar yaklaşık 1500 ile 2500 parça arasında değişiyor. Yaklaşık 5 yıldır bu atık parçaları bir araya getiriyorum ve bir eser ortaya çıkarıyorum.” diye belirtti. Merkezde yer alan eserleri ile ilgili bilgi veren Murat ÇETİN, Şükran Öney Anaokulu öğrencilerine çok güzel bir anı bıraktı. Bilim Merkezi’nde çocukların bilim ve teknolojiyi uygulamalı olarak öğrenebileceği atölyeler yer alıyor. Öğrenciler sırasıyla atölyeleri gezerek yapılan çalışmalara dair bilgiler edindi. Robotik Kodlama Öğretmeni Barış ÇETİN yapay zeka ile tasarlanan insansı robot Alfa Mini’yi öğrencilere tanıttı. Öğrenciler bu merkezi ziyaret ederek bilimin eğlenceli, şaşırtıcı ve düşündürücü yönüne yakından şahit oldular.

Devamı

Şükran Öney Anaokulu olarak şenlik programımızı hazırladık.

Şükran Öney Anaokulu olarak öğrencilerimiz için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında eğlenceli etkinliklerin yer aldığı şenlik planımızı yaptık. Öğrencilerimizin çocuk bayramını sadece bir gün yaşamak yerine 6 gün sürecek eğlenceli etkinliklerle dolu bir program ile doya doya yaşamalarını istedik. Ramazan bayramı tatili sonrasında öğrencilerimizi şenliğimiz için heyecanla bekliyor olacağız. Bu vesile ile tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin ramazan bayramını kutluyoruz.

Devamı

MATH'S LITTLE CHEFS ETWİNNİNG PROJESİ ETKİNLİKLERİMİZİ UYGULAMAYA BAŞLADIK!

Okulumuzun müdür yardımcısı İmren ERTÜRK proje ortağı olarak yer aldığı MATH'S LITTLE CHEFS e-Twinning Projesi etkinliklerini uygulamaya başladı. 5/C Kır Çiçekleri sınıfı ile Pancakes Go Up etkinliği gerçekleştirildi. Çocuklar belirlenen ölçülere uygun malzemeleri karıştırarak pankek hamuru elde etti. Kendi pişirdikleri pankekler ile örüntüler oluşturdular. Ardından pankek hazırlama ve pişirme aşamalarını sıraya uygun numaralandırdılar. Pankeklerini afiyetle yiyerek günü tamamladılar.

Devamı

MATH'S LITTLE CHEFS ETWİNNİNG PROJESİ BAŞLIYOR...

Kuruculuğunu Tekirdağ /Çorlu Erguvan Anaokulu Öğretmeni Arzu ÇAĞLAYAN ve Romanya Gradinita cu Programı Prelungit Singeorz-Bai Öğretmeni Daniela CORDOŞ'un üstendiği MATH'S LITTLE CHEFS e-Twinning Projesi'nde okulumuzun müdür yardımcısı İmren ERTÜRK 5/C Kır Çiçekleri sınıfı ile proje ortağı olarak yer aldı. 10 Türk ve 4 Yabancı Ortakla yürütülen projenin amacı çocukların günlük yaşam becerileri, kavramlar, matematik ve mutfak etkinliklerinin harmanlandığı bir çerçevede belirlenen kazanımlara ulaşılmasının sağlanması ve çocukların Matematik Becerilerini (Örüntü oluşturma, Parça-Bütün, Yarım-Çeyrek vb.) eğlenceli mutfak etkinlikleri ile geliştirmesi olarak özetleniyor. Proje ortakları 27.02.2024 tarihinde İlk tanışma toplantısını gerçekleştirerek çalışmalarına başlamış oldu. Proje Ortağı olarak yer alan müdür yardımcımız ve çocuklarımıza proje çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Devamı

Evvel Zaman İzinde Masal Projesi kapsamında Masal Anlatma Günü etkinliğine katıldık.

Evvel Zaman İzinde Masal Projesi kapsamında Masal Anlatma Günü etkinliğine katıldık. Velilerimizin kumaş desteği ile oluşturulan masal battaniyelerimiz etkinlik kapsamında sergilendi. Etkinlik sonrasında okulumuz adına hazırlanan katılım belgemizi teslim aldık. Projemize destek sağlayan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

Rehber Öğretmenimiz Dilek ŞENGÜL tarafından velilerimize 3-6 Yaş Veli Beceri Eğitimi verildi.

Şükran Öney Anaokulı olarak Rehber Öğretmenimiz Dilek ŞENGÜL tarafından velilerimize 3-6 Yaş Veli Beceri Eğitimi gerçekleştirdik. Etkinliğimize katılan tüm velilerimize okul müdürümüz Senem SUVEREN ÖZKANMAZ tarafından katılım belgeleri verildi. Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

Ailem Küçükken Projemiz kapsamında aile katılımı etkinliklerimize Karagöz Hacivat Gösterisi ile devam ediyoruz.

Ailem Küçükken Projemiz kapsamında Karagöz Hacivat Gösterisi ile aile katılımı etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz velilerimizin gölge oyunu eşliğinde keyifli vakit geçirdi. Projemize destek sağlayan velilerimize teşekkür ediyoruz. 

Devamı

Dilimizin Zenginlikleri Projesi şubat ayı kapsamında öğrencilerimiz Karadeniz Bölgesinin kültürünü keşfediyor.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi şubat ayı kapsamında öğrencilerimiz şehrimizin de içinde bulunduğu Karadeniz Bölgesinin kültürel değerlerini öğrendi. Bölgenin yöresel kıyafetlerini tanıyan öğrencilerimiz bölgede üretilen fındık, çay ve mısır gibi tarım ürünlerini de inceledi. Ardından fındık kırma etkinliği yaparak kırdıkları fındıklarını afiyetle yediler.

Devamı

Dilimizin Zenginlikleri Projesi şubat ayı kapsamında Prusias ad Hypium Antik Kentini ziyaret ettikten sonra Konuralp pirinci ile pişen kasaba pilavlarımızı yedik.

Şükran Öney Anaokulu olarak Dilimizin Zenginlikleri Projesi şubat ayı etkinlikleri kapsamında ülkemizin tarihini ve kültürünü tanımaya yakından uzağa ilkesine uygun olarak planlamalar yaptık. Öncelikle şehrimizin tarihi değerlerini yansıtan Prusias ad Hypium Antik Kentini ziyaret ettik. Antik kenti gezdikten sonra Atlı Kapıya doğru keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüşümüz sonrasında Konuralp pirinci ile pişen kasaba pilavlarımızı afiyetle yedik. Etkinliğimize yoğun katılım gösteren velilerimize ve neşe katan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

Ailem Küçükken Projemiz kapsamında aile katılımı etkinliklerimize sevimli Keloğlanımız ile devam ediyoruz.

Ailem Küçükken Projemiz kapsamında 3 yaş Papatyalar Sınıfı olarak veli katılım etkinliği gerçekleştirildi. Çocukluğundan esinlenen velimiz, masal kahramanımız Keloğlan'ı öğrencilerimize tanıttı. Keloğlanın en sevdiği yiyecek olan bisküvili lokum ikramı ile öğrencilerimize nostajjik anlar yaşattı. Velimize projemize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. 

Devamı

Ailem Küçükken Projemiz kapsamında aile katılımı etkinliklerimize başladık.

Ailem Küçükken Projesi kapsamında 4A  Sevgi Çiçekleri sınıfı olarak İp oyunu ve Bilye oyununu öğrendik. Velimizin katılımıyla okul-aile işbirliği içinde eski değerlerimizi çocuklara öğretmeyi amaçlarken aynı zamanda eğlenerek keyifli zaman geçirdik. Velimize projemize katılımları ve katkıları için teşekkür ediyoruz.

Devamı

Evvel Zaman İzinde Projesi Şefkat ve Merhamet teması kapsamında hazırladığımız yardım paketleri Aydın Efeler Ilıcabaşı İlkokulu'na ulaştı.

Şükran Öney Anaokulu olarak Evvel Zaman İzinde Projesi Şefkat ve Merhamet teması kapsamında kardeş sınıfımız için kışlık kıyafetler, atkı bereler, çoraplar ve kırtasiye malzemelerini içeren yardım paketleri hazırladık. Hazırlanan sımsıcak hediyeleri öğrencilerimiz özenle paketlendi. Paketlerimiz Aydın Efeler Ilıcabaşı İlkokulu'na ulaştı. Öğrencilerin mutluluğu ve sıcacık gülüşüyle içimizi ısıtacak anlar yaşandı. Projeye destekleri için Sevgi Çiçekleri Sınıfı ve Kır Çiçekleri Sınıfımıza teşekkür ediyoruz.

Devamı